Projekt Under the same eTwinning Roof ve druhém pololetí 

Projekt Under the same eTwinning Roof ve druhém pololetí 

Umělecký pokoj 

Ve druhém pololetí žáci 6.A a 6.C pokračovali v projektu a získali klíč od uměleckého pokoje. Žáci byli v týmu se španělskou školou CEIP La Villarina, kde na ně čekali umělci Alfons Mucha a Abraham Lacalle. Žáci vyhledávali informace, vytvořili prezentace, a nakonec též i kopie děl těchto umělců v hodinách výtvarné výchovy. Nakonec si zahráli vědomostní hru o těchto umělcích a obdrželi klíč od dalšího pokoje. 

Díla žáků všech týmů můžete vidět v této galerii: 

https://www.emaze.com/@ALLFCOQZR/under-the-same-etwinning-roof?autoplay 

 

Hudební pokoj 

V hudebním pokoji na žáky čekal úkol změnit text Ódy na radost v píseň oslavující mezinárodní spolupráci. Nejpovedenější návrh si žáci zazpívali a nahráli během hudební výchovy. Z jednotlivých částí mnoha zapojených škol vznikla tato Óda na eTwinning: https://www.youtube.com/watch?v=ozmaIykG0os&t=370s 

 

Zelený pokoj 

V zeleném pokoji na žáky čekal další úkol, a to představit ostatním nějakou aktivitu, týkající se životního prostředí. Žáci 6.A a 6.C ostatním zahraničním partnerům ukázali, jak naklíčit fazole mungo. Celý postup zdokumentovali a vytvořili návod v anglickém jazyce. Zde se můžete podívat na všechny zajímavé práce zapojených škol: 

https://www.canva.com/design/DAGDbrB4FjQ/nfU07Tt9UXMN_KgIuC1AKQ/view?utm_content=DAGDbrB4FjQ&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor#1 

 

Webové stránky projektu: 

https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning/projects/under-same-etwinning-roof/twinspace/pages 

 

Nyní nás čeká poslední pokoj, a to herní, takže se mají žáci na co těšit. 

 

Mezinárodní projekty by nešly bez mezinárodní spolupráce, a tak jsem byla ráda za možnost osobního setkání s  MEd. Lenkou Pařízkovou a dalšími projektovými partnery ze Španělska, kteří byli na stínování v ZŠ Vorlina ve Vlašimi. 

Děkuji též kolegyním Ing. Martině Havlíčkové, Ing. Martině Klimusové a Mgr. Markétě Vávrové za spolupráci na tomto projektu. 

Mgr. Lenka Hradecká 

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E
Od 1. 1. 2022 náš web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu. O případné změně Vás budeme informovat.

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice