eTwinningový  projekt Poke-Twinning friends 2023/24 

eTwinningový  projekt Poke-Twinning friends 2023/24 

Na projektu Poke-Twinning friends spolupracují v hodinách angličtiny žáci celé 4.B s žáky ze Španělska, Řecka, Turecka a Itálie.  

Cílem projektu je získat postavičky za splnění různých úkolů.  

Prvním úkolem bylo vzájemné představení v angličtině. Žáci si vytvořili své avatary a nahráli své povídání pomocí aplikace Chatterpix. Pouštěli si a komentovali avatary žáků ze zahraničí. Po diskuzi o jejich nejoblíbenějších pokémonech si vytvořili své Poképets použitím AI. Kluci nejvíce chtěli draky a holkám se líbily spíše kočky a tak jsme nakonec vybrali kočkodraka a pojmenovali ji May. Společně jsme ji vytvořili kartu s vlastnostmi a následně ji s paní učitelkou třídní Mgr. Helenou Salačovou vyrobili. Za splnění prvního úkolu žáci získali první postavičku Etwinnachu.  Následovalo navrhování a hlasování loga projektu. Po diskuzi o českých vánočních tradicích si žáci připravili vánoční přání pro žáky ze Španělska. K velké radosti našich dětí jim španělská přání předaly osobně paní učitelky ze Zamory, které přijely na naši školu na stínování. Každé dítě se představilo, řeklo pár vět o sobě a dostalo přáníčko. Dáreček dostala i naše poképet May a to španělský ocas. Zazpívali jsme si české, anglické i španělské koledy a těšíme se na další spolupráci.  

 

Webové stránky projektu: https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning/projects/poke-twinning-friends/twinspace/pages 

 

Mgr. Lenka Hradecká 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E
Od 1. 1. 2022 náš web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu. O případné změně Vás budeme informovat.

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice