NOMINACE NA CENU DZS ZA ROK 2021 

NOMINACE NA CENU DZS ZA ROK 2021 

Náš loňský eTwinning projekt BALANCE IT OUT byl nominován na cenu DZS.  

 

DZS neboli Dům zahraniční spolupráce je česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum. Spravuje za Českou republiku dva velké evropské vzdělávací programy Erasmus+ a Evropský sbor solidarity a další menší programy jako AIA, AKTION ČR – Rakousko, Barrande Fellowship program, CEEPUS nebo Fondy EHP a řadu mezinárodních sítí (eTwinning, Euroguidance, Eurydice, Eurodesk, EPALE). 

 

Ceny DZS se letos udělovaly v sedmi kategoriích: inkluze a diverzita, ekologická udržitelnost, digitalizace, participace, flexibilita, inovace a internacionalizace.  

 

Náš projekt se dostal do finále mezi 6 nejlepších mezinárodních projektů České republiky v oblasti digitalizace. Jako jediný eTwinningový projekt ve finále v této oblasti reprezentoval síť eTwinning, která umožňuje online mezinárodní spolupráci škol.  

 

Všechny nominované a vítězné projekty si můžete prohlédnout v publikaci Ceny DZS 2021 To nejlepší z mezinárodního vzdělávání, kterou najdete na webových stránkách DZS:  https://www.dzs.cz/publikace/ceny-dzs-2021-nejlepsi-z-mezinarodniho-vzdelavani-0 

„Ceny DZS jsou výkladní skříní toho nejlepšího, co se za uplynulý rok v oblasti mezinárodního vzdělávání událo. Mám velkou radost, že se každoročně sejde tolik vynikajících projektů, které dokazují, že máme nespočet organizací, institucí i jednotlivců, kteří mají chuť a vůli pracovat na zkvalitňování vzdělávání,“ zhodnotil význam Cen DZS ředitel Domu zahraniční spolupráce Michal Uhl. 

Slavnostní předávání cen DZS se konalo 7.4.2022 v Praze. 

 Zdroj webové stránky DZS: 

https://www.dzs.cz/clanek/ctvrty-rocnik-cen-dzs-predstavil-nejuspesnejsi-pociny-mezinarodniho-vzdelavani 

 

Mgr. Lenka Hradecká 

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E
Od 1. 1. 2022 náš web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu. O případné změně Vás budeme informovat.

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice