Výtvarná soutěž na téma „Cesty časem“

Výtvarná soutěž na téma „Cesty časem“

Během podzimu vyhlásila Základní umělecká škola Josefa Lady Velké Popovice výtvarnou soutěž na téma „Cesty časem“, které se z naší školy zúčastnila třída 4. C. V hodinách výtvarné výchovy jsme se věnovali společnému brainstormingu na dané téma, prohlíželi si fotky, sdíleli své nápady. Děti se vrhly do jejich volného zpracování. Po několika týdnech jsme se k jejich tvorbě vrátili. Děti měly možnost své výtvory vylepšit, zkrátka dodělat tak, aby byly reprezentativní v jejich nápaditosti. Práce žáků jsem poté odevzdala do rukou výtvarné komise, která z nich vybrala tři nejlepší. Na třetím místě se umístila Šárka Vejmelková, na druhém místě Matěj Devera a první místo obsadila práce Aničky Šůnové. Děti byly odměněny krásnými cenami a celá třída také dostala několik věcných cen. Co nám k výtvarné soutěži řekla ředitelka Základní umělecké školy Josefa Lady Velké Popovice, paní Zdeňka Valentová? „Naši soutěž pojímáme jako soutěžní přehlídku, tudíž hodnotíme každou školu zvlášť. Chceme dát všem zúčastněným školám a jejich dětem prostor, aby ukázaly své nápady, jak lze soutěžní téma ztvárnit. Pak všichni návštěvníci výstavy mají možnost vidět rozmanitost ohodnocených prací.“ Výstava bude zpřístupněna veřejnosti v polovině ledna. Zeptala jsem se také dětí, co je k jejich ztvárnění tématu inspirovalo: Šárka říká „prohlížela jsem si fotky a líbila se mi fotka tornáda. Matěj: nechal jsem se inspirovat filmem Návrat do budoucnosti. Namaloval jsem auta Škoda. Anička dodává: „nakreslila jsem naši planetu a její budoucnost.“ Pro informace o výstavě sledujte stránky Základní umělecké školy Josefa Lady Velké Popovice.

dav

dav

dav

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E
Od 1. 1. 2022 náš web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu. O případné změně Vás budeme informovat.

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

 

 

 

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice