Ready eTwinner One

Ready eTwinner One

Letošní projekt, kterého se účastní žáci 6.A a 6.B, je na motivy filmu Ready player one.

Žáci v tomto projektu spolupracují se žáky ze Španělska, Řecka, Slovinska, Turecka, Polska a Portugalska. Webové stránky projektu: https://twinspace.etwinning.net/196928/home

Cílem projektu je získání pokladu, Easter egg, skrytého ve virtuálním světě etwinning. K jeho dosažení je potřeba získat tři klíče. Klíče žáci získají za splnění úkolů týkajících se chování na internetu a sociálních sítích. Na úkolech žáci spolupracují a aktivně používají anglický jazyk.

Jedna z postav našeho virtuálního světa, Percival, poučil žáky o nebezpečí používání vlastních fotek a osobních údajů na internetu. Aby tedy mohli vstoupit do virtuálního světa projektu, vytvořili si místo svých fotek avatary a popsali je angličtině. Pro ostatní partnery jsme vytvořili dvě aktivity týkající se avatarů. Starší žáci mohli přiřazovat anglický text s avatary a mladší si nakreslili svého avatara po doplnění slovíček do popisu.

avatars 6.A avatars 6.B

První klíč žáci dostanou od Artemise za vytvoření online audio knihovny o internetu. Diskutovali jsme o bezpečném používání internetu, žáci ve skupinách napsali příběhy s ponaučením o chování na internetu. V lednu si přečteme příběhy našich partnerů a některé namluvíme. Mladší děti partnerských škol nakreslí ilustrace.

Pro oslavu přátelství bylo po Evropě posláno několik knih, do kterých žáci psali o svých kamarádech a o důležitosti přátelství. Kniha, která nám dorazila, byla napsána žáky ze Slovinska a Španělska. My jsme ji doplnili a teď je na cestě do Řecka, kde už na ni žáci netrpělivě čekají. Z našich příspěvků jsme si vytvořili eknihu přátelství: https://read.bookcreator.com/gnMR3Ltmf5dsLY19xIa1gLa9aIJ3/59hYzjnAToCsL8_eWmeouQ

Žáci vyrobili a napsali vánoční a novoroční přání a poslali jsme je do Španělska.

Žáci měli velkou radost, když viděli své přání v rukou španělských žáků a ještě větší, když přišla pošta z Cartageny. V lednu se spojíme se žáky z Cartageny online a poděkujeme jim za jejich přání.

Mgr. Lenka Hradecká

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E
Od 1. 1. 2022 náš web používá pouze technické cookies potřebné pro chod webu. O případné změně Vás budeme informovat.

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

 

 

 

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice