Mezinárodní projekt eTwinning Fog

Mezinárodní projekt eTwinning Fog

Projekt vznikl na motivy seriálu „Willy Fog na cestě kolem světa”, který byl inspirovaný knihou „Cesta kolem světa za 80 dní” od Julesa Verna. Projektu se zúčastnilo celkem 15 škol ze 7 zemí (České republiky, Španělska, Itálie, Slovinska, Litvy, Řecka a Turecka). Žáci 5. A a 5. B pracovali v týmech a plnili úkoly, na které narazili v průběhu cesty kolem světa. Projekt byl zaměřen na spolupráci, komunikaci, toleranci, postavení žen, ochranu životního prostředí a důležitost míru na Zemi.  

Na každém kontinentě se žáci dozvěděli o zajímavé historické postavě a jejím poselství. V Evropě se seznámili s Charlesem Dickensem a představili sebe, svou školu a navrhovali a odhlasovali logo projektu.  

V Asii se dozvěděli o poselství míru od Mahátmy Gándhího a společně vyrobili kalendář na celý rok, kde každý den má své poselství míru. Ten si můžete prohlédnout zde:  

A quote of peace – eTwinning Fog  

Společně byl vytvořen lip dub na píseň Michaela Jacksona Heal the world, tu můžete vidět zde: 

Heal the world – eTwinning Fog 

V Americe se seznámili s Eunice Newtonovou a napsali příspěvky do novin, které si můžete přečíst zde:  

Newspapers  part 1 

Newspapers  part 2 

Newspapers  part 3 

Dne 9. 5. 2021 proběhlo vysílání radia online, ve kterém se žáci představili a zazpívali písně česky i anglicky, a pak jsme mohli poslouchat vysílání žáků ze Španělska a Turecka na téma bezpečného používání internetu a fake news. Zde je náš podcast. 

Vedle Eunice Newtonové se žáci zamýšleli nad dalšími důležitými ženami, postavením žen a důležitostí rovnoprávných příležitostí pro muže a ženy. Společně vytvořili knihu významných či inspirujících žen, kterou si můžete prohlédnout zde: Great women – eTwinning Fog 

V Oceánii žáky čekal úkol vyrobit geotwincache pouzdro s informacemi o žácích, škole, projektu a schovat toto pouzdro. Sdíleli jsme mapku s pouzdry s našimi partnery, kdyby navštívili v budoucnu Kamenici.  

Nakonec žáci zhodnotili projekt a svou práci na něm a dostali zaslouženou odměnu. 

Zde se můžete podívat na webové stránky projektu: eTwinning Fog 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

 

 

 

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice