eTwinningový projekt Balance it out

eTwinningový projekt Balance it out

V průběhu celého školního roku se žáci 7. B v tomto projektu věnovali otázce, 

jak docílit rovnováhy mezi používáním moderních technologií a života bez nich v současném digitálním světě. 

Projekt podporoval kreativní a kritické myšlení týkající se používání moderních technologií a motivoval žáky k hledání cest, jak žít v rovnováze. 

Žáci z Řecka, Itálie a České republiky společně vyhledávali, zpracovávali a hodnotili různé materiály a získávali informace o tvorbě dokumentu. Pracovali ve skupinách, rozvíjeli svou kreativitu a spolupráci a také práci s moderními technologiemi a různými aplikacemi. Dozvěděli se, jak vyhledávat informace na tvorbu dokumentu, jak je hodnotit, analyzovat, vybrat, použít a správně uvést zdroje. Ve skupinách si vyzkoušeli práci scénáristů, kameramanů a herců. Většinu práce na projektu museli žáci zvládnout z domova a o to více si cením píle a úsilí, které projektu věnovali. 

V neposlední řadě celý projekt probíhal v anglickém jazyce, takže si rozšířili slovní zásobu, schopnost porozumění textům a zlepšili si poslech i vyjadřovací schopnosti.  

Celý projekt byl zakončen mezinárodním online setkáním, kde si žáci zahráli vědomostní hru týkající se celého projektu a sdělili si své dojmy a zážitky. 

Závěrečným výstupem projektu je žákovský dokument, ve kterém žáci představují části projektu věnované kladům a záporům používání moderních technologií a ve kterém nakonec žáci odpovídají na úvodní hlavní otázku: Jak docílit rovnováhy při používání technologií v moderním světě? 

Celý žákovský dokument můžete vidět zde: BALANCE IT OUT 

Po zhlédnutí dokumentu a zhodnocení celého projektu dostali žáci zaslouženou odměnu. 

Zde můžete navštívit webové stránky projektu: Balance it out 

Mgr. Lenka Hradecká

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

 

 

 

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice