Podrobné informace k nástupu do školy od 12.4., případně 19.4. 2021

Podrobné informace k nástupu do školy od 12.4., případně 19.4. 2021

Vážení rodiče,

Rozpis návratu dětí do školy jste dostali včera, dnes vám posílám podrobné informace:

  1. Děti se vždy v pondělí a ve čtvrtek budou shromažďovat před školou v době od 7.40 do 7.55 hodin. Převezme si je třídní učitelka spolu s přidělenou vychovatelkou a děti odvedou do testovací místnosti, kde se bude provádět testování. Byly nám přiděleny testy od firmy LEPU. Abyste měli představu, jak testování vypadá, přikládám odkaz na instruktážní video, kde je vidět celý postup.
  1. Testování bude dělat celá třída společně pod vedením paní učitelky, pomáhat bude ještě vychovatelka. Po vyhodnocení testování, odejdou děti do své třídy. Pokud by byl zachycen pozitivní žák, přemístíme ho do izolační místnosti a budeme postupovat podle pokynů MŠMT. Vše je názorně vysvětleno v přílohách, které jsou součástí této zprávy.
  2. Rodiče žáků 1. – 3. třídy mohou svým dětem pomoci, přesto vás prosím, abyste to dělali jen ve výjimečných případech. Testujeme celkem 160 dětí najednou a pokud by přišla většina rodičů menších dětí, tak nebude ve třídách dostatek prostoru. Pokud přesto budete chtít u testování asistovat, tak prosím dětem pomozte, ale na výsledek testu (15 minut) počkejte venku.
  3. Připomínám také povinnost nosit po celou dobu ve škole respirátor nebo chirurgickou roušku, zabezpečte dětem dostatečné množství.
  4. Prosím, přiveďte děti do školy včas. Organizačně je to pro nás dost náročné, dětí je hodně a každý pozdní příchod způsobí problémy.
  5. Obědy si přihlašujete individuálně.
  6. Jen připomínám – v pondělí 12. 4. přijdou do školy žáci 1.ABC, 3.A, 4. ABC.
  7. Znovu apeluji na to, abyste děti neposílali do školy s příznaky onemocnění. Jsme povinni je odesílat domů. Buďte prosím ohleduplní.

I když je testování nepříjemné, věřím, že všechny děti do školy přijdou a konečně se budou zase normálně vzdělávat a potkávat se svými kamarády. Držme si palce, ať jsme všichni zdraví a konečně už můžeme chodit do školy. Věřím, že to zvládneme.

S pozdravem Pavlína Tolarová

 

Přílohy:

testování-diagram

instruktážní leták

leták pro rodiče

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

 

 

 

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice