Žáci 7.B se připravují na vytvoření mezinárodního dokumentu v rámci projektu eTwinning Balance it out.

Žáci 7.B se připravují na vytvoření mezinárodního dokumentu v rámci projektu eTwinning Balance it out.

Žáci se seznámili při online setkání, na kterém si zahráli kvíz s otázkami týkající se Itálie, Řecka a České republiky. Sice jsme nevyhráli, ale i tak jsme si to užili. 

Příprava na cíl projektu, což je žákovský dokument, začala vytvořením plakátů na téma netikety neboli pravidlech slušného chování na internetu. Plakáty si můžete prohlédnout v online galerii online galerie s plakáty žáků týkající se netikety a též v eknize: ekniha žáků o pravidlech slušného chování při práci na internetu 

V rámci dne bezpečnějšího internetu, který je 9. února, si žáci na základě získaných informací vytvořili slovní mapu, čeho se na internetu vyvarovat. 

Následně se žáci věnovali pravidlům práce v týmu a zodpovědnosti každého člena týmu. Žáci byli rozděleni do 6 mezinárodních týmů. Jejich úkolem bylo se v rámci svého týmu domluvit a společně nakreslit jeden obrázek na téma projektu Balance it out. 

Zde si můžete prohlédnout eknihu vytvořenou z prací žáků na téma teamwork: 

ekniha s obrázky vytvořenými mezinárodními týmy na téma Balance it out 

Zatím nejtěžším úkolem žáků bylo prostudování autorských práv na internetu, za jakých podmínek mohou použít cizí díla ve své práci, jak správně citovat apod. Následně měli za úkol odpovědět na otázky a vytvořit komiks na toto téma. Jak se jim to povedlo můžete vidět zde: ekniha o autorských právech na internetu 

Mgr. Lenka Hradecká 

webová stránka projektu 

 

fotografie z  online mezinárodního setkání: 

Slovní mapa na téma jak se chovat na internetu: 

šest mezinárodních týmů: 

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

 

 

 

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice