Informace k přijímacímu řízení

Informace k přijímacímu řízení

Prosíme, abyste si přihlášky, vysvědčení a zápisový lístek  vyzvedli co nejdříve, ideálně v pondělí 1. 2. 2021 a úterý 2. 2.  2021 od 8:00 do 15:00 v kanceláři školy, zápisový lístek dobře uschovejte, každý žák dostane jen jeden. Přihlášky budou vyplněné a orazítkované, vy doplníte jen název školy, celou adresu a kód studia. Přihlášky do školy můžete poslat, raději doporučeně s podacím lístkem. Pokud to nestihnete, domluvte si jiný termín po předchozí domluvě na telefonním čísle 323 673 103.  Prosím, nevstupujte do budovy školy, ale klepejte na okénko kanceláře viz šipky POŠTA.

Co zůstává?

  • Podáváte dvě přihlášky do 1. března 2021 (přihlášky musí být totožně vyplněné, na obou musí být stejné pořadí škol)
  • Termíny pro jednotnou přijímací zkoušku (Cermat)

Čtyřleté obory: 12. a 13. dubna 2021

Víceletá gymnázia: 14. a 15. dubna 2021

Co se mění?
Střední škola nemusí v rámci přijímacího řízení vůbec využít jednotnou přijímací zkoušku (Cermat). Pokud škola nebude přijímat na základě jednotné přijímací zkoušky, tak musí využít svou školní přijímací zkoušku, která se nesmí konat v termínech jednotné přijímací zkoušky.

Ředitel školy do 31. ledna 2021 musí zveřejnit kritéria přijímacího řízení. Ale až 8. března se dozvíte, jaký typ zkoušky (státní či školní) proběhne na vámi zvolené škole, tedy až po podání přihlášky! V případě, že škola obdrží méně přihlášek, než kolik plánuje otevřít míst, může zkoušku zrušit (do 8. března). U většiny škol toto pravděpodobně nenastane.

  • Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 28. dubna 2021.

Co z toho vyplývá pro rodiče a uchazeče?
Čekání do konce ledna – pak budete vědět, co po vás školy chtějí. Pečlivě kontrolujte pravidla na stránkách škol, na které se chcete hlásit.
Podle vybraných škol vás může u přijímacího řízení čekat následující kombinace:

  1. Půjdete na dvě školy s jednotnou přijímací zkouškou (Cermat).
  2. Jedna škola s jednotnou přijímací zkouškou. Na tuto školu můžete vykonávat jednotnou zkoušku (Cermat) ve dvou řádných termínech, přičemž se bude počítat lepší výsledek. A druhá škola jen se školní přijímací zkouškou. U této varianty půjde uchazeč psát třikrát testy (dvakrát Cermat, jednou školní část).
  3. Dvě školy se školní přijímací zkouškou bez Cermatu. Vše v režii školy (termín, testy, náročnost). Školní zkouška nebude v termínu, kdy probíhají jednotné přijímací zkoušky.
  4. Některé školy mohou v rámci přijímacího řízení využít jednotnou přijímací zkoušku (Cermat) a k ní navíc svoji školní zkoušku. Termín školní zkoušky pak bude stejný jako u jednotné přijímací zkoušky. V jeden den si uchazeč napíše Cermat a k tomu ještě školní zkoušku.

Pokud ještě váháte, jakou školu zvolit, na stránkách infoabsolvent.cz získáte informace o školách, počtu uchazečů v minulém školním roce a předpokládaný počet otevíraných tříd.

Pokud uvažujete o gymnáziu, na stránkách matematickaberuska.cz najdete výsledkové listiny z minulých let s počtem uchazečů a s počtem bodů přijatých uchazečů.

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

 

 

 

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice