Žáci evropských zemí si v rámci projektu eTwinning popřáli k Vánocům a Novému roku

Žáci naší školy se zúčastnili vánočního projektu s žáky z Norska, Finska, Španělska, Moldávie, Itálie, Slovinska, Chorvatska, Řecka, Rumunska, Turecka, Maďarska, Portugalska, Polska a Velké Británie.
Prvním úkolem byl návrh loga projektu. Žáci třetích tříd nakreslili loga. Následně zvolili logo, které se jim nejvíce líbilo a to jsme nahráli na twinspace, kde probíhalo mezinárodní hodnocení.  Zvítězilo logo žáků ze Španělska:

Druhým úkolem byla výroba vánočních pohlednic. Žáci je vyrobili během hodin pracovní výchovy s paní učitelkou Květou Šímovou a napsali v hodině anglického jazyka.

Vyrobená vánoční přání jsme odnesli na poštu díky paní učitelce Janě Zítkové a každý žák 3.C si poslal jedno přání do zahraniční školy.

O hodině angličtiny si potom žáci našli a vybarvili zemi, kam své přání poslali.
Přání jsme poslali do 21 škol ze 14 evropských zemí.

Jelikož žáci třetích tříd s angličtinou začínají, do projektu se zapojili i žáci šesté třídy, kteří vytvořili prezentaci o českých Vánocích a doprovodili ji anketou s ostatními žáky školy na téma dodržování tradic.
O výsledky se potom podělili s ostatními účastníky projektu na stránkách Twinspace.

Největší radost měli žáci z příchozích dopisů. Společně jsme si je přečetli, žáci našli země, z jakých dopisy přišly a připevnili přání na mapu Evropy.

Žáci se díky projektu dozvěděli o zajímavých evropských vánočních tradicích a mohli je porovnat s českými.

Projekt se žákům líbil. Hodnocení projektu žáky: