Mezinárodní projekt Let’s celebrate Easter in Europe získal evropské ocenění

Mezinárodní projekt Let’s celebrate Easter in Europe získal evropské ocenění

Evropský certifikát kvality

 Jako ocenění  vynikající práce na eTwinningovém projektu „Let´s celebrate Easter in Europe!“ byl naší škole udělen evropský certifikát kvality European Quality Label. Toto ocenění je důkazem toho, že práce studentů a celé školy odpovídá vysokým evropským měřítkům. Projekt bude navíc zveřejněn ve zvláštní sekci evropského portálu www.etwinning.net

 

Mezinárodní eTwinningový projekt Let´s celebrate Easter in Europe získal ocenění eTwinning Quality Label. 

Na projektu spolupracovali žáci ZŠ Kamenice se žáky z Chorvatska, Španělska, Itálie a Polska.

Certifikát Quality Label je udělován inovativním projektům, které splňují kritéria kvality a které mohou ve svých zemích sloužit jako příklady dobré praxe.

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v ČR vyhlásilo výsledky hodnocení letošních certifikátů Quality Label.Hodnocení probíhalo na základě kritérií stanovených Centrálním podpůrným střediskem pro eTwinning v Bruselu. Každá přihláška byla hodnocena třemi nezávislými hodnotiteli. Certifikáty byly předány 23.9.2019 na setkání držitelů Quality label z Prahy, Středočeského a Jihočeského kraje.

eTwinning je platforma, přes kterou mohou učitelé z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě. Aktivita eTwinning podporuje spolupráci evropských škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií (ICT). eTwinning byl zahájen v roce 2005 jako hlavní aktivita e-learningového programu Evropské komise, od roku 2014 je nedílnou součástí Erasmus+, programu Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport. 

Žáci loňské 8.B připravili v hodinách anglického jazyka prezentaci a kvíz o českých Velikonocích. Vyzkoušeli si zdobení kraslic voskem tradičními českými vzory a vytvořili ve skupinách videa či fotografické postupy jak plést pomlázky, péct mazance, velikonoční beránky, nádivku a jidáše. V dotazníkovém šetření mezi žáky na naší škole zjistili jaké tradice se na Velikonoce opravdu dodržují a které mají žáci nejraději. Pořádali videokonference se žáky z Chorvatska a Itálie, se kterými si povídali nejen o Velikonocích. Vyrobili velikonoční přání, která poslali partnerským školám, shlédli prezentace žáků o velikonočních tradicích z jiných evropských zemí a některé zkoušeli. Například si užili chorvatskou tradici s vejci: tuckanje, vyzkoušeli i chorvatský recept na uskršnja pincaa a pak si usmažili španělský velikonoční dezert torrijas. Během projektu hodnotili práce ostatních a diskutovali o nich na stránkách projektu twinspace, kam také aktivně vkládali své fotografie a svá videa. Během tohoto projektu propojili znalosti z mnoha předmětů.

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice