Mezinárodní projekt Let’s celebrate Easter in Europe získal evropské ocenění

Evropský certifikát kvality

Jako ocenění  vynikající práce na eTwinningovém projektu „Let´s celebrate Easter in Europe!“ byl naší škole udělen evropský certifikát kvality European Quality Label. Toto ocenění je důkazem toho, že práce studentů a celé školy odpovídá vysokým evropským měřítkům. Projekt bude navíc zveřejněn ve zvláštní sekci evropského portálu www.etwinning.net

Mezinárodní eTwinningový projekt Let´s celebrate Easter in Europe získal ocenění eTwinning Quality Label.

Na projektu spolupracovali žáci ZŠ Kamenice se žáky z Chorvatska, Španělska, Itálie a Polska.

Certifikát Quality Label je udělován inovativním projektům, které splňují kritéria kvality a které mohou ve svých zemích sloužit jako příklady dobré praxe.

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v ČR vyhlásilo výsledky hodnocení letošních certifikátů Quality Label.Hodnocení probíhalo na základě kritérií stanovených Centrálním podpůrným střediskem pro eTwinning v Bruselu. Každá přihláška byla hodnocena třemi nezávislými hodnotiteli. Certifikáty byly předány 23.9.2019 na setkání držitelů Quality label z Prahy, Středočeského a Jihočeského kraje.

eTwinning je platforma, přes kterou mohou učitelé z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě. Aktivita eTwinning podporuje spolupráci evropských škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií (ICT). eTwinning byl zahájen v roce 2005 jako hlavní aktivita e-learningového programu Evropské komise, od roku 2014 je nedílnou součástí Erasmus+, programu Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport.

Žáci loňské 8.B připravili v hodinách anglického jazyka prezentaci a kvíz o českých Velikonocích. Vyzkoušeli si zdobení kraslic voskem tradičními českými vzory a vytvořili ve skupinách videa či fotografické postupy jak plést pomlázky, péct mazance, velikonoční beránky, nádivku a jidáše. V dotazníkovém šetření mezi žáky na naší škole zjistili jaké tradice se na Velikonoce opravdu dodržují a které mají žáci nejraději. Pořádali videokonference se žáky z Chorvatska a Itálie, se kterými si povídali nejen o Velikonocích. Vyrobili velikonoční přání, která poslali partnerským školám, shlédli prezentace žáků o velikonočních tradicích z jiných evropských zemí a některé zkoušeli. Například si užili chorvatskou tradici s vejci: tuckanje, vyzkoušeli i chorvatský recept na uskršnja pincaa a pak si usmažili španělský velikonoční dezert torrijas. Během projektu hodnotili práce ostatních a diskutovali o nich na stránkách projektu twinspace, kam také aktivně vkládali své fotografie a svá videa. Během tohoto projektu propojili znalosti z mnoha předmětů.