Beseda k projektu „Záložka do knihy spojuje školy“

Beseda k projektu „Záložka do knihy spojuje školy“

Dnes nás (3. B, 4. B, C) první hodinu navštívili žáci ze 7. A společně s paní učitelkou Pavlou Ježovou, kteří vezli osobně do základní školy v Košicích vyrobené záložky. Společně nám vyprávěli celý jejich pobyt v Košicích. Ukázali nám krásné fotky a na nich nám představili místa, která navštívili, např. STEEL PARK, ULIČKU ŘEMESEL, KATEDRÁLU SVATÉ ALŽBĚTY DURYNSKÉ, VÝCHODOSLOVENSKÉ MUZEUM, SLOVENSKÉ DIVADLO. Nejvíce ale povídali o pobytu v základní škole. Dozvěděli jsme se například, že se jedná o nejstarší základní školu v Košicích, první základní školu na Slovensku, která do běžné výuky zařadila děti se zrakovým handicapem. Naše děti měly několik dotazů, na které dostaly okamžitou odpověď. Jednou z otázek bylo: „Co vás ve škole nejvíce zaujalo?“ A nejvíce je zaujala televize ve vestibulu – televize jako informační obrazovka s informacemi školního dění a také zvonění – nemají klasické zvonění jako my, ale místo zvonění jim hraje z rozhlasu různá hudba. Velmi paní učitelce Pavle Ježové a dětem děkujeme, že mezi nás přišli. Moc se nám společné povídání líbilo a děti velmi zaujalo. Těšíme se na příští rok, kdy by žáci košické základní školy, měli navštívit zase nás a naší školu.

žáci 3. B

 

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice