Easter in Europe! (eTwinning project)

Easter in Europe! (eTwinning project)

Let´s celebrate Easter in Europe! Žáci 8.B se aktivně zúčastnili mezinárodního projektu o Velikonocích. Představili se a seznámili se s ostatními členy projektu. Připravili prezentaci a kvíz o českých velikonocích. Vyzkoušeli si zdobení kraslic voskem tradičními českými vzory a vytvořili ve skupinách videa či fotografické postupy jak plést pomlázky, péct mazance, velikonoční beránky, nádivku a jidáše. V dotazníkovém šetření mezi žáky na naší škole zjistili jaké tradice se na Velikonoce opravdu dodržují a které mají žáci nejraději. Pořádali videokonference se žáky z Chorvatska a Itálie, se kterými si povídali nejen o Velikonocích. Vyrobili velikonoční přání, která poslali partnerským školám, shlédli prezentace žáků o velikonočních tradicích z jiných evropských zemí a některé zkoušeli. Například si užili chorvatskou tradici s vejci: tuckanje, vyzkoušeli i chorvatský recept na uskršnja pincaa a pak si usmažili španělský velikonoční dezert torrijas. Během projektu hodnotili práce ostatních a diskutovali o nich na stránkách projektu twinspace, kam také aktivně vkládali své fotografie a svá videa. Během tohoto projektu propojili znalosti z mnoha předmětů, od anglického jazyka po občanskou výchovu, předvedli praktickou práci – vaření a hlavně schopnost pracovat ve skupinách a s informačními technologiemi.

Easter

Easter-questionnaire-results

How to bake neetle stuffing

 

Adresa

Základní škola Kamenice
Ringhofferova 57
251 68 Kamenice
49°54’5.485″N, 14°34’54.039″E

Kontakty

telefon: +420 323 673 103
mobil: +420 731 449 238
e-mail: info@kameniceskola.cz
IČO 43755089
IZO 600052354
Datová schránka: wkfpdp6

Projekty

Zřizovatel

Obec Kamenice
Ringhofferovo náměstí 434
251 68 Kamenice